Суд скасував рішення Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензії СК «Саламандра-Україна». — salamandra.ua

23.11.2017

Окружний адміністративний суд м. Києва своїм рішенням від 22 листопада 2017 року визнав протиправним та скасував розпорядження Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензії на провадження страхової діяльності СК «Саламандра-Україна».
Суд повністю задовольнив вимоги позивача СК «Саламандра-Україна». Відповідач в особі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на засідання суду не з’явивися, доказів у підтвердження власної позиції не надав.
Третьою особою у судовому процесі було залучено Державну регуляторну службу України, яка теж наполягала на визнанні протиправним та скасуванні рішення Нацкомфінпослуг.
Нагадаємо, за результатами позапланової перевірки СК «Саламандра-Україна» 27 квітня 2017 року Нацкомфінпослуг прийняла розпорядження, яким зобов’язала страховика усунути порушення ліцензійних умов. Підставою для здійснення перевірки стала ухвала слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва в рамках кримінального провадження, яке згодом було закрите за відсутністю в діяннях страховика складу злочину.
29 червня 2017 року прийняте рішення про анулювання ліцензій СК «Саламандра-Україна» на підставі невиконання розпорядження Нацкомфінпослуг.
В подальшому страховик оскаржив відповідне рішення до Державної регуляторної служби України.
В ході судового засідання представник ДРС зазначив, що при прийнятті рішення Нацкомфінпослуг вийшла за межі повноважень і безпідставно та необґрунтовано винесла розпорядження. При цьому Нацкомфінпослуг повністю проігнорувала вимоги Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності» та порушила ряд інших законодавчих актів.
Зокрема Нацкомфінпослуг не було надіслано страховику акт за результатами здійсненої перевірки, не повідомлено про розгляд справи щодо застосування заході впливу у вигляді анулювання ліцензії, позбавлено права бути присутнім, давати пояснення та заперечення при розгляді питання про застосування заходів впливу. Також не було отримано погодження ДРС на проведення позапланової перевірки страховика, що є обов’язковою передумовою винесення оскаржуваного розпорядження.
Враховуючи аргументи сторін суд повністю задовольнив вимоги страховика та скасував рішення Нацкомфінпослуг.
Слід зауважити, що в суді розглядається аналогічний позов про визнання незаконним рішення Нацкомфінпослуг стосовно анулювання ліцензії на провадження страхової діяльності СК «ДІМ Страхування»
Прийняте судове рішення підтверджує необгрунтованість претензій Нацкомфінпослуг. Регуляторний тиск на бізнес є неприпустимим. А подібні спроби дискредитації діяльності страховика наносять шкоду його діловій репутації та повинні бути відшкодовані у законному порядку.
Незважаючи на регуляторний тиск та спроби знищити бізнес СК «Саламандра-Україна» не зупиняла здійснення страхової діяльності, зокрема, страхові виплати не припинялись ні на день. Так, за результатами 9 місяців 2017 року СК «Саламандра-Україна» виплатила 30,1 млн. грн., з них 10,6 млн. грн. за договорами ОСЦПВ та традиційно ввійшла до ТОП-10 СК що найшвидше врегульовують страхові події за договорами ОСЦПВ.
«Проти нашої компанії було відкрите кримінальне провадження, проведено ряд обшуків, компанія незаконно позбавлена ліцензії на провадження страхової діяльності. При цьому компанія не зупиняла своєї роботи, укладала договори і здійснювання страхові виплати людям. Політичний тиск та залякування неприйнятні в правовій державі. Про яке залучення іноземних інвестицій та захист інвестора може йти мова, якщо регулятор нехтує законом та нищить стабільно працюючий бізнес? Ми продовжимо відстоювати свої інтереси в суді та не залишимо цей злочин безкарним», - заявив Юрій Явтушенко, акціонер СК «Саламандра-Україна».

© 2018 Страховая компания «SALAMANDRA.UA»
Я уже зарегистрирован в личном кабинете
Регистрация в личном кабинете
или