СК «Саламандра Україна» оскаржила відкликання ліцензій у Державній регуляторній службі України — salamandra.ua

10.07.2017

7 липня 2017 року страхова компанія «Саламандра-Україна» направила подання до Державної регуляторної служби України з проханням скасувати рішення Нацкомфінпослуг про відкликання ліцензій як безпідставне та таке, що йде всупереч із практикою правозастосування.

Згідно ч. 9, ст. 16, Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", рішення Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензій зупиняється до прийняття рішення Експертно-апеляційною радою Державної регуляторної служби України. Відповідно, всі ліцензії чинні, компанія може укладати договори страхування та відповідає по всіх своїх зобов’язаннях.

«Це безпрецедентне рішення Нацкомфінпослуг. По суті, нас звинуватили в тому, що ми здійснюємо страхові виплати нашим клієнтам. На відміну від інших страховиків, ми заробили репутацію надійного страхового партнера саме завдяки тому, що здійснюємо страхові виплати. СК «Саламандра-Україна» стабільно посідає одне з перших місць за швидкістю страхового врегулювання. Але на думку Нацкомфінпослуг, виплачувати клієнтам не обов’язково, якщо можна відмовити», - заявив акціонер Юрій Явтушенко.

Оскільки представники Нацкомфінпослуг оприлюднили підстави для відкликання ліцензії, вважаємо за необхідне надати спростування на такі звинувачення.

1) Виплата страхового відшкодування 9 млн. грн. за договором страхування від пожежі.
Нацкомфінпослуг вважає, що виплата відбулась нібито всупереч існуванню документів, які свідчать про те, що компанія не повинна була робити виплату.
В даному випадку Нацкомфінпослуг посилається на висновок одного із залучених до врегулювання експертів, який у своїх висновках відмітив, що протипожежний стан застрахованого об’єкту, у якому сталася пожежа, не відповідав у повному обсязі протипожежним нормам. Однак, на погляд страховика, міжнародного сюрвейера компанії LEBB та перестраховиків (SCOR, Parnter Re) за цим страховим договором виплата абсолютно об’єктивна та прийнятна. До того ж, перестраховики також здійснили страхове відшкодування в межах частки перестрахування ризику.

2) Нацкомфінпослуг вважає неправомірними виплати за кредитними договорами на суму 8 млн. грн.
Згідно згаданого договору страхування, страховим випадком є настання збитків через невиконання позичальником своїх зобов’язань по кредитному договору. За усіма кредитними договорами, за якими виплачені страхові відшкодування на дату виплати та на дату настання страхового випадку й на дату перевірки Нацкомфінпослуг, кредити були прострочені та не погашені позичальниками, що об’єктивно свідчить про факт настання страхового випадку.

«Нацкомфінпослуг завжди скаржиться на відсутність реальних повноважень для зупинки фінансових пірамід та схемних страховиків, в той час як клієнти подають сотні скарг на бездіяльність страховиків і затягування виплат. У нашому випадку Нацкомфінпослуг відкликала ліцензії реально працюючим компаніям, які виконують свої обов’язки в повному обсязі. Ми чесна та прозора компанія і ми це доведемо. Клієнти та партнери надсилають нам листи підтримки. Ми вдячні всім за розуміння та небайдужість до нашої ситуації», - прокоментував Юрій Явтушенко.

 

 

© 2017 Страховая компания «SALAMANDRA.UA»
Я уже зарегистрирован в личном кабинете
Регистрация в личном кабинете
или